Informace a novinky

Hnědé uhlí z Dolů Bílina

V současné době máme ve všech skladech plný sortiment bílinského uhlí. Začali jsme nakupovat zatím dostupný hnědý ořech 2 pro automatické kotle, který bývá později v letních měsících a na podzim velmi nedostatkový, doporučujeme pořídit zásobu na další topnou sezónu raději dříve než bude pozdě!!

 

Hnědouhelné brikety z Německa

Začala časově omezená doba pro nákup levných briket z Německa. S novými nákupy snižujeme cenu, která je buď na úrovni loňské, výjimečně i nižší.

KOKS 

Otopový koks ořech 2 je dostupný jen z Polska a  současně se podstatně zvýšila jeho cena. Protože máme od velkoobchodníků informaci, že se snížením ceny nemáme letos počítat, nakoupíme do některých našich skladů malé množství pro naše stálé zákazníky. Pokud by došlo k dalšímu zvýšení nákupní ceny koksu, zřejmě již nebudeme na sklad pořizovat.


ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB

(Povinná informace)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku do 48 hodin.


 Dodávky paliva pro podnikatele

Podnikatelé musí při objednání paliva zadat údaje o své firmě/živnosti, pokud chtějí doklad o nákupu paliva použít ve svém účetnictví. Stávající kontrolní mechanismy finanční správy nám ve většině případů neumožní vystavení opravného dokladu.

 

OKD a polské černé uhlí

 V OKD na konci května 2015 skončila výroba tříděného černého uhlí. V současné době již nakupujeme téměř všechno černé uhlí v Polsku (vč.speciálního kovářského uhlí do výhně, které máme v provozovnách Bystřice n.P. a V.Meziříčí). Černého uhlí byl v loňském roce na středoevrop-ském trhu naprostý nedostatek a jeho výrobci v tržním hospodářství zvyšovali cenu.

 


 Telefony do našich uhel.skladů

Žďár.n.S: 566 622 218, Bystřice n.P.: 566 550 630, Nové Město n.M.: 566 615 090, Velké Meziříčí: 566 522 047

 

Koně

TRADIČNÍ UHELNÉ SKLADY - TRADIČNÍ DOPRAVA ...

Poslední změna textu: 16. května 2018    Vyřizuje: Jiří Staněk, tel.: 566 550 473