Informace a novinky

Ukončení prodeje paliv

V našich provozovnách Žďár nad Sázavou a Velké Meziříčí jsme ukončili trvale prodej paliv v pátek 18. prosince 2020 z důvodů, které uvádíme níže. 

Koronavir, možný dopad na náš provoz

V případě nařízení karantény našeho zaměstnace je pravděpodobné, že bude nutné uzavřít na přechodnou dobu provozovnu, kde doposud pracoval (zapsáno: 15.3.2020).

Prodej pevných (fosilních) paliv - současný trend

V posledních několika letech zaznamenáváme trvalý a podstatný pokles poptávky po pevných (fosilních) palivech, především z následujících důvodů: podstatně se zlepšila tepelná izolace staveb, poklesl podíl pevných paliv na jejich vytápění, výrazně narůstá průměrná roční teplota, kůrovcová kalamita produkuje hojnost palivového dřeva a především stát již ukončil finanční podporu výměny zastaralých kotlů účinnějšími na tento druh paliv. Toto vše ve svém součtu znamená, že stávající kapacita našich trvale obsazených provozoven, kde prodáváme paliva od roku 1994, tedy více než 26 roků, se stává dílem nadbytečnou a jsme nuceni z ekonomických důvodů  přiměřeně na novou situaci reagovat. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k uzavření naší provozovny v Novém Městě na Moravě na začátku roku 2020. Vzhledem k tomu, že v našem regionu je v současné době dostatečná kapacita ostatních prodejců na pokrytí trvale klesající poptávky po pevných palivech, budeme v blízké době počet našich provozoven dále snižovat. Jedná se o uhelné sklady Žďár nad Sázavou a Velké Meziříčí, kde ukončíme prodej pevných paliv v pátek, 18. prosince 2020.

V novém roce 2021 budeme nadále prodávat pevná paliva včetně rozvozu a vykládky pásem (kde to je prostorově možné) v uhelném skladu Bystřice nad Pernštejnem. V I.čtvrtletí, kdy poptávka je minimální, zde budeme mít užší sortiment paliv.

Změna provozní doby v uhelném skladu Bystřice nad Penštejnem

V případě snížené poptávky po palivech snížíme počet prodejních dnů v týdnu, v předstihu budeme informovat.

ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB

(Povinná informace)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku do 48 hodin. 

 (Dodávky paliv pro podnikatele)

Podnikatelé musí při objednání paliva zadat údaje o své firmě/živnosti (IČO/DIČ), pokud chtějí doklad o nákupu paliva použít ve svém účetnictví. Stávající kontrolní mechanismy finanční správy nám v naprosté většině případů neumožní vystavení opravného dokladu.

 OKD a polské černé uhlí 

V OKD na konci května 2015 skončila výroba tříděného černého uhlí. V současné době již nakupujeme téměř všechno černé uhlí v Polsku (vč.speciálního kovářského uhlí do výhně), které máme běžně v naší provozovně v Bystřici n.P.

 

Telefonické spojení

Bystřice n.P.: 566 550 630  

Velké Meziříčí: 566 522 047 (od poloviny ledna 2021 bude tento sklad na tomto telef. spojení provozovat společnost Uhelné sklady V.M., s.r.o.)

 

Koně

TRADIČNÍ UHELNÝ SKLAD BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM - TRADIČNÍ DOPRAVA ... ALE TO UŽ JE HISTORIE...

Poslední změna textu: 3. ledna 2021    Vyřizuje: Jiří Staněk, tel.: 566 550 473