Informace a novinky

Koronavir, možný dopad na náš provoz

V případě nařízení karantény našeho zaměstnace je pravděpodobné, že bude nutné uzavřít na přechodnou dobu provozovnu, kde doposud pracoval, výjimečně všechny provozovny (zapsáno: 15.3.2020).

Prodej pevných (fosilních) paliv - současný trend

V posledních několika letech zaznamenáváme trvalý a podstatný pokles poptávky po pevných palivech, především z následujících důvodů: podstatně se zlepšila tepelná izolace staveb, poklesl podíl pevných paliv na jejich vytápění, výrazně narůstá průměrná roční teplota, kůrovcová kalamita produkuje hojnost palivového dřeva a především stát již ukončil finanční podporu výměny zastaralých kotlů účinnějšími na tento druh paliv. Toto vše ve svém součtu znamená, že stávající kapacita našich trvale obsazených provozoven, kde prodáváme paliva od roku 1994, tedy více než 26 roků, se stává dílem nadbytečnou a jsme nuceni z ekonomických důvodů  přiměřeně na novou situaci reagovat. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k uzavření naší provozovny v Novém Městě na Moravě na začátku roku 2020. Vzhledem k tomu, že v našem regionu je v současné době dostatečná kapacita ostatních prodejců na pokrytí trvale klesající poptávky po pevných palivech, budeme v blízké době počet našich provozoven dále snižovat. Jedná se o uhelné sklady Žďár nad Sázavou a Velké Meziříčí.

Změna provozní doby našich skladů

S ohledem na podstatný pokles poptávky po pevných palivech jsme tomto roce 2020 v některých našich provozovnách zkrátili délku provozní doby. Změna se týká Žďáru nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem. 

- viz rubrika Provozovny

ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB

(Povinná informace)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku do 48 hodin.

 (Dodávky paliv pro podnikatele)

Podnikatelé musí při objednání paliva zadat údaje o své firmě/živnosti (IČO/DIČ), pokud chtějí doklad o nákupu paliva použít ve svém účetnictví. Stávající kontrolní mechanismy finanční správy nám v naprosté většině případů neumožní vystavení opravného dokladu.

 OKD a polské černé uhlí 

 V OKD na konci května 2015 skončila výroba tříděného černého uhlí. V současné době již nakupujeme téměř všechno černé uhlí v Polsku (vč.speciálního kovářského uhlí do výhně), které máme běžně v naší provozovně v Bystřici n.P.

 

Telefony do našich skladů

Žďár.n.S: 566 622 218,        Bystřice n.P.: 566 550 630,    Velké Meziříčí: 566 522 047

Nové Město na Moravě: 566 615 090 (provozovna ukončila provoz, objednávky možno směrovat na telefony Žďár n.S., resp. Bystřice n.P.)

 

Koně

TRADIČNÍ UHELNÉ SKLADY - TRADIČNÍ DOPRAVA ...

Poslední změna textu: 22. října 2020    Vyřizuje: Jiří Staněk, tel.: 566 550 473