Uhelný sklad Bystřice nad Pernštejnem zahájí provoz  3. ledna 2022, telefon do prodejny se nemění: 566 550 630: Uhelné sklady V.M.


( Ukončení prodeje paliv )

V našich provozovnách Žďár nad Sázavou a Velké Meziříčí jsme ukončili trvale prodej paliv v pátek 18. prosince 2020 z důvodů, které uvádíme níže. 

Prodej pevných (fosilních) paliv - současný trend

V posledních několika letech zaznamenáváme trvalý a podstatný pokles poptávky po pevných (fosilních) palivech, především z následujících důvodů: podstatně se zlepšila tepelná izolace staveb, poklesl podíl pevných paliv na jejich vytápění, výrazně narůstá průměrná roční teplota, kůrovcová kalamita produkuje hojnost palivového dřeva a především stát již ukončil finanční podporu výměny zastaralých kotlů účinnějšími na tento druh paliv. Toto vše ve svém součtu znamená, že stávající kapacita našich trvale obsazených provozoven, kde prodáváme paliva od roku 1994, tedy téměř 27 roků, se stala dílem nadbytečnou a byli jsme nuceni z ekonomických důvodů  přiměřeně na novou situaci reagovat. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k uzavření naší provozovny v Novém Městě na Moravě na začátku roku 2020. Vzhledem k tomu, že v našem regionu je v současné době dostatečná kapacita ostatních prodejců na pokrytí trvale klesající poptávky po pevných palivech, jsme v uhelných skladech Žďár nad Sázavou a Velké Meziříčí trvale ukončili provoz 18. prosince 2020. Uhelný sklad Velké Meziříčí po našem odchodu provozuje 

jiná obchodní společnost, stejně tak tomu bude v roce 2022 i v Bystřici nad Pernšt.

ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB

Tato evidence je pozastavena do konce roku 2022

(Povinná informace)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku do 48 hodin. ( V roce 2020 došlo z důvodu pandemie k dočasnému pozastavení některých ustanovení tohoto zákona).

 (Dodávky paliv pro podnikatele)

Podnikatelé musí při objednání paliva zadat údaje o své firmě/živnosti (IČO/DIČ), pokud chtějí doklad o nákupu paliva použít ve svém účetnictví. Stávající kontrolní mechanismy finanční správy nám v naprosté většině případů neumožní vystavení opravného dokladu.

 OKD a polské černé uhlí 

V OKD na konci května 2015 skončila výroba tříděného černého uhlí. V současné době již nakupujeme téměř všechno černé uhlí v Polsku (vč.speciálního kovářského uhlí do výhně), které máme běžně v naší provozovně v Bystřici n.P.

 

Telefonické spojení do prodejny bude funkční i v roce 2022:

                                  Bystřice n.P.: 566 550 630 

 

Koně

TRADIČNÍ UHELNÝ SKLAD BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM - TRADIČNÍ DOPRAVA ... ALE TO UŽ JE JEN HISTORIE...

Poslední změna textu:  31. prosince 2021    Vyřizuje: Jiří Staněk, tel.: 566 550 473